MoinMoin 1.3 - en to tr translation catalogue (391 entries)

en: The backupped content of this page is deprecated and will not be included in search results!
tr: Sayfanın yedeklenmiş içeriği eski olduğundan arama sonuçlarında listelenmeyecektir!

en: Revision %(rev)d as of %(date)s
tr: %(date)s tarihine ait %(rev)d revizyonu

en: Redirected from page "%(page)s"
tr: %(page)s sayfasından yönlendirildi.

en: This page redirects to page "%(page)s"
tr: Bu sayfa sizi "%(page)s" sayfasına yönlendirecektir.

en: ~-If you submit this form, the submitted values will be displayed.
    To use this form on other pages, insert a
    [[BR]][[BR]]'''{{{    [[Form("%(pagename)s")]]}}}'''[[BR]][[BR]]
    macro call.-~
tr: ~-Formu gönderdiğiniz taktirde girilen değerler görüntülenecektir.
    Bu formu diğer sayfalarda da kullanmak için
    [[BR]][[BR]]'''{{{    [[Form("%(pagename)s")]]}}}'''[[BR]][[BR]]
    makro çağrısını kullanabilirsiniz.-~

en: Create New Page
tr: Yeni Sayfa Oluştur

en: You are not allowed to view this page.
tr: Sayfanın görüntülenmesi için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: DeleteCache
tr: ÖnbellegiTemizle

en: (cached %s)
tr: (%s önbelleğe aktarıldı)

en: You are not allowed to edit this page.
tr: Bu sayfa üzerinde değişiklik yapmak için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: Page is immutable!
tr: Sayfa değiştirilemez!

en: Cannot edit old revisions!
tr: Eski revizyonlar üzerinde değişiklik yapılamıyor!

en: The lock you held timed out, be prepared for editing conflicts!
tr: Tarafınızca tutulan sayfa kilidi zaman aşımına uğradı. Düzeltme çakışmaları yaşanabilir!

en: Page name is too long, try shorter name.
tr: Sayfa adı çok uzun, kısa bir ad girmeyi deneyin.

en: Edit "%(pagename)s"
tr: %(pagename)s Sayfasını Düzelt

en: Preview of "%(pagename)s"
tr: "%(pagename)s" için Önizleme

en: Your edit lock on %(lock_page)s has expired!
tr: %(lock_page)s üzerindeki düzeltme kilitiniz zaman aşımına uğradı!

en: Your edit lock on %(lock_page)s will expire in # minutes.
tr: %(lock_page)s üzerindeki düzeltme kilitiniz # dakika sonra zaman aşımına uğrayacak.

en: Your edit lock on %(lock_page)s will expire in # seconds.
tr: %(lock_page)s üzerindeki düzeltme kilitiniz # saniye sonra zaman aşımına uğrayacak.

en: Someone else deleted this page while you were editing!
tr: Üzerinde değişiklik yapmış olduğunuz sayfa başka biri tarafından silindi!

en: Someone else changed this page while you were editing!
tr: Üzerinde düzeltme yaptığınız sayfa başka biri tarafından değiştirildi!

en: Someone else saved this page while you were editing!
    Please review the page and save then. Do not save this page as it is!
    Have a look at the diff of %(difflink)s to see what has been changed.
tr: Üzerinde düzeltme yaptığınız sayfa başka biri tarafından değiştirildi!
    Lütfen sayfanın yeni halini önizleme ile görüntüledikten sonra kendi değişikliklerinizi kaydedin.
    Yapılan değişiklikleri görmek için %(difflink)s listesine bakabilirsiniz.

en: [Content of new page loaded from %s]
tr: [İçerik %s sayfasından yüklendi.]

en: [Template %s not found]
tr: [%s şablonu bulunamadı.]

en: [You may not read %s]
tr: [%s sayfasını okuyamazsınız.]

en: Skip to preview
tr: Önizlemeye geç

en: [current page size '''%(size)d''' bytes]
tr: [Geçerli sayfa boyutu '''%(size)d''' bayt]

en: Describe %s here.
tr: Kullanılan %s değerini tanımlayınız.

en: Optional comment about this change
tr: Değişiklik hakkında isteğe bağlı yorum

en: <No addition>
tr: <Ekleme yok>

en: Make this page belong to category %(category)s
tr: Bu sayfayı %(category)s katagorisine dahil et

en: Check Spelling
tr: İmla Denetimi

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Cancel
tr: İptal

en: By hitting '''%(save_button_text)s''' you put your changes under the %(license_link)s.
    If you don't want that, hit '''%(cancel_button_text)s''' to cancel your changes.
tr: '''%(save_button_text)s''' düğmesine basarak, değişikliklerinizi %(license_link)s altına koymuş olursunuz.
    Eğer bunun olmasını istemiyorsanız, '''%(cancel_button_text)s''' düğmesine basarak değişikliklerinizi iptal edebilirsiniz.

en: Preview
tr: Önizleme

en: Trivial change
tr: Küçük değişiklik

en: Remove trailing whitespace from each line
tr: İşe yaramayan boşluk karakterlerini temizle

en:  Emphasis:: [[Verbatim('')]]''italics''[[Verbatim('')]]; [[Verbatim(''')]]'''bold'''[[Verbatim(''')]]; [[Verbatim(''''')]]'''''bold italics'''''[[Verbatim(''''')]]; [[Verbatim('')]]''mixed ''[[Verbatim(''')]]'''''bold'''[[Verbatim(''')]] and italics''[[Verbatim('')]]; [[Verbatim(----)]] horizontal rule.
     Headings:: [[Verbatim(=)]] Title 1 [[Verbatim(=)]]; [[Verbatim(==)]] Title 2 [[Verbatim(==)]]; [[Verbatim(===)]] Title 3 [[Verbatim(===)]];   [[Verbatim(====)]] Title 4 [[Verbatim(====)]]; [[Verbatim(=====)]] Title 5 [[Verbatim(=====)]].
     Lists:: space and one of: * bullets; 1., a., A., i., I. numbered items; 1.#n start numbering at n; space alone indents.
     Links:: [[Verbatim(JoinCapitalizedWords)]]; [[Verbatim(["brackets and double quotes"])]]; url; [url]; [url label].
     Tables:: || cell text |||| cell text spanning 2 columns ||;    no trailing white space allowed after tables or titles.
tr:  Vurgulama:: [[Verbatim('')]]''italik''[[Verbatim('')]]; [[Verbatim(''')]]'''kalın'''[[Verbatim(''')]]; [[Verbatim(''''')]]'''''kalın italik'''''[[Verbatim(''''')]]; [[Verbatim('')]]''karışık ''[[Verbatim(''')]]'''''kalın'''[[Verbatim(''')]] ve italik''[[Verbatim('')]]; [[Verbatim(----)]] yatay çizgi.
     Başlıklar:: [[Verbatim(=)]] Başlık 1 [[Verbatim(=)]]; [[Verbatim(==)]] Başlık 2 [[Verbatim(==)]]; [[Verbatim(===)]] Başlık 3 [[Verbatim(===)]];   [[Verbatim(====)]] Başlık 4 [[Verbatim(====)]]; [[Verbatim(=====)]] Başlık 5 [[Verbatim(=====)]].
     Listeler:: boşluk bıraktıktan sonra şu karakterlerden birini kullanınız: * imleçler; 1., a., A., i., I. numaralandırılmış imleçler; 1.#n numaralandırmaya n sayısından başla; sadece hizala.
     Bağlantılar:: [[Verbatim(BasHarfiBuyukKelimleriBirlestirin)]]; [[Verbatim(["köşeli parantez ve çift tırnak"])]]; url; [url]; [url başlık].
     Tablolar:: || hücre içeriği |||| 2 sütuna taşan hücre içeriği ||;    tablo ve başlıklardan sonra boşluk karakteri kullanılamaz.

en: Edit was cancelled.
tr: Değişiklik iptal edildi.

en: Dear Wiki user,
    
    You have subscribed to a wiki page or wiki category on "%(sitename)s" for change notification.
    
    The following page has been changed by %(editor)s:
    %(pagelink)s
tr: Sayın Wiki kullanıcısı,
    
    %(sitename)s sitesinde yer alan bir wiki sayfa ya da katagorisine, değişikliklerden haberdar olmak için üye olmuşsunuz.
    
    İlişikteki sayfa %(editor)s tarafından değiştirilmiştir.
    %(pagelink)s

en: The comment on the change is:
    %(comment)s
tr: Değişiklik hakkındaki yorum:
    %(comment)s

en: New page:
tr: Yeni sayfa:

en: No differences found!
tr: Fark bulunamadı!

en: [%(sitename)s] %(trivial)sUpdate of "%(pagename)s" by %(username)s
tr: [%(sitename)s] %(trivial)s"%(pagename)s" sayfası %(username)s tarafından değiştirildi

en: Trivial
tr: Küçük

en: Status of sending notification mails:
tr: Gönderilen uyarı mesajlarının durumu:

en: ## backup of page "%(pagename)s" submitted %(date)s
tr: ## "%(pagename)s" sayfasının yedeği %(date)s tarihinde alındı

en: Page could not get locked. Unexpected error (errno=%d).
tr: Sayfa kilitlenemiyor. Beklenmeyen hata (errno=%d).

en: Page could not get locked. Missing 'current' file?
tr: Sayfa kilitlenemiyor. Kayıp 'current' dosyası?

en: You are not allowed to edit this page!
tr: Bu sayfa üzerinde değişiklik yapmak için yeterli izne sahip değilsiniz!

en: You cannot save empty pages.
tr: Boş sayfalar kaydedilemez.

en: Sorry, someone else saved the page while you edited it.
    
    Please do the following: Use the back button of your browser, and cut&paste
    your changes from there. Then go forward to here, and click EditText again.
    Now re-add your changes to the current page contents.
    
    ''Do not just replace
    the content editbox with your version of the page, because that would
    delete the changes of the other person, which is excessively rude!''
tr: Sayfa üzerinde değişiklik yaptığınız esnada, sayfa başka bir kullanıcı tarafından değiştirildi.
    
    Lütfen şu adımları takip ediniz: Tarayıcınızın geri butonunu kullanarak bir önceki sayfaya gidip oradan gerçekleştirmiş olduğunuz değişiklikleri kopyalayınız. Tekrar bu sayfaya gelerek metni değiştiri seçiniz.
    Ardından kopyalmış olduğunuz değişiklikleri tekrar ekleyip kaydediniz.
    
    ''Kopyaladığınız eski değişiklikleri lütfen hemen tekrar kaydetmeden önce sizden önce değişiklikte bulunmuş kişinin düzeltmelerini de göz önünde bulundurunuz.
    Aksi halde onun değişiklikleri göz ardı edilip silineceğinden, bu oldukça kaba bir davranış olacaktır!''

en: A backup of your changes is [%(backup_url)s here].
tr: Yaptığınız değişikliklerin yedeğine %(backup_url)s sayfasından ulaşabilirsiniz.

en: You did not change the page content, not saved!
tr: Sayfa içeriğinde herhangi bir değişiklikte bulunmadığınızdan kayıt işlemi gerçekleşmedi!

en: You can't change ACLs on this page since you have no admin rights on it!
tr: Yönetici haklarına sahip olmadığınız bir sayfanın ACL değerlerinde değişiklik yapamazsınız.

en: Thank you for your changes. Your attention to detail is appreciated.
tr: Yaptığınız değişiklik için teşekkür ederiz.

en: The lock of %(owner)s timed out %(mins_ago)d minute(s) ago, and you were granted the lock for this page.
tr: %(owner)s kullanıcısının sayfa üzerindeki kilidi %(mins_ago)d dakika önce zaman aşımına uğradı. Bu sebeple sayfayı kilitleme hakkına sahip kılındınız.

en: Other users will be ''blocked'' from editing this page until %(bumptime)s.
tr: Diğer kullanıcıların sayfa üzerinde değişiklik yapmaları %(bumptime)s süresince bloke edilmiş durumda.

en: Other users will be ''warned'' until %(bumptime)s that you are editing this page.
tr: Sayfa üzerinde değişiklik yaparken, diğer kullanıcılar bundan %(bumptime)s süresince haberdar tutulacaktır.

en: Use the Preview button to extend the locking period.
tr: Önizleme yaparak sayfa üzerinde tuttuğunu kilitin sürecini uzatabilirsiniz.

en: This page is currently ''locked'' for editing by %(owner)s until %(timestamp)s, i.e. for %(mins_valid)d minute(s).
tr: Bu sayfa %(owner)s kullanıcısı tarafından %(timestamp) tarihine kadar kilitlenmiştir. (%(mins_valid)d dakika)

en: This page was opened for editing or last previewed at %(timestamp)s by %(owner)s.[[BR]]
    '''You should ''refrain from editing'' this page for at least another %(mins_valid)d minute(s),
    to avoid editing conflicts.'''[[BR]]
    To leave the editor, press the Cancel button.
tr: Bu sayfa %(owner)s kullancısı tarafından üzerinde değişiklik yapılmak üzere açılmış ya da önizleme yapılmıştır.[[BR]]
    '''Herhangi bir düzeltme çakışmasından kaçınmanız açısından sayfa üzerinde %(mins_valid)d dakikalığına değişiklik yapmamanız önerilir.'''[[BR]]
    Editörden çıkmak için İptal seçeneğini kullanabilirsiniz.

en: <unknown>
tr: <bilinmiyor>

en: Diffs
tr: Farklar

en: Info
tr: Bilgi

en: Edit
tr: Düzelt

en: UnSubscribe
tr: KayitSil

en: Subscribe
tr: KayitOl

en: Raw
tr: Ham

en: Print
tr: Çıktı Al

en: View
tr: Göster

en: Up
tr: Yukarı

en: Invalid user name {{{'%s'}}}.
    Name may contain any Unicode alpha numeric character, with optional one
    space between words. Group page name is not allowed.
tr: Hatalı kullanıcı adı: {{{'%s'}}}.
    Kullanıcı adı alfabetik karakter ve sayı içerebileceği gibi isteğe bağlı olarak iki kelime arasında bir tek boşluk da bırakılabilir. Grupların sayfa isimlerinin kullanımına izin verilmemektedir.

en: You are not allowed to do %s on this page.
tr: Sayfa üzerinde %s işlemi yapmak için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: Login
tr: Giriş

en:  %s and try again.
tr: %s ve tekrar deneyin.

en: Can't work out query
tr: Sorgu gerçekleştirilemiyor

en: %(hits)d results out of %(pages)d pages.
tr: %(pages)d sayfa içinden %(hits)d sonuç bulundu

en: %.2f seconds
tr: %.2f saniye

en: match
tr: eşle

en: matches
tr: eşleniyor

en: Open editor on double click
tr: Çift tıklayınca editörü aç

en: Remember last page visited
tr: Son ziyaret edilen sayfayı hatırla

en: Show fancy links
tr: Süslü bağlantıları göster

en: Show question mark for non-existing pagelinks
tr: Henüz var olamayan sayfaların bağlantıları için soru işareti kullan

en: Show page trail
tr: Sayfa kuyruğunu göster

en: Show icon toolbar
tr: Araç çubuğunu göster

en: Show top/bottom links in headings
tr: Başlıklarda aşağı/yukarı bağlantılarını göster

en: Show fancy diffs
tr: Farkları süslü göster

en: Add spaces to displayed wiki names
tr: Görüntülenen wiki sayfa adalarına boşluk karakteri ekle

en: Remember login information
tr: Giriş bilgilerini hatırla

en: Subscribe to trivial changes
tr: Küçük değişikliklerden haberdar ol

en: Disable this account forever
tr: Hesabı sonsuza dek etkisiz hale getir

en: Cookie deleted. You are now logged out.
tr: Çerez silindi. Artık sistemden çıktınız.

en: This wiki is not enabled for mail processing.
    Contact the owner of the wiki, who can enable email.
tr: Bu wiki e-posta işlemleri için yapılandırılmadı.
    Lütfen bunun ile ilgili olarak wiki yöneticisi ile temas kurunuz.

en: Please provide a valid email address!
tr: Lütfen geçerli bir e-posta adresi giriniz!

en: Somebody has requested to submit your account data to this email address.
    
    If you lost your password, please use the data below and just enter the
    password AS SHOWN into the wiki's password form field (use copy and paste
    for that).
    
    After successfully logging in, it is of course a good idea to set a new and known password.
tr: Hesap bilgilerinizin bu e-posta adresine gönderilmesi istemi alındı.
    
    Eğer şifrenizi kaybettiyseniz, aşağıdaki bilgileri kullanarak belirtilen şifreyi wiki'nin ilgili form alanına olduğu gibi giriniz. (Bunun için kopyala/yapıştır kullanabilirsiniz.)
    
    Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra, isteğe bağlı olarak hatırlamanız daha kolay olabilecek yeni bir şifre girebilirsiniz.

en: Login Name: %s
    
    Login Password: %s
    
    Login URL: %s/?action=userform&uid=%s
tr: Kullanıcı Adı: %s
    
    Giriş Şifresi: %s
    
    Giriş Form için URL: %s/?action=userform&uid=%s

en: Found no account matching the given email address '%(email)s'!
tr: '%(email)s' e-posta adresine sahip bir kullanıcı hesabı bulunamadı!

en: [%(sitename)s] Your wiki account data
tr: [%(sitename)s] Wiki hesap bilgileriniz

en: Unknown user name: {{{"%s"}}}. Please enter user name and password.
tr: Bilinmeyen kullanıcı adı: {{{"%s"}}}. Lütfen kullanıcı adı ve şifresini giriniz.

en: Missing password. Please enter user name and password.
tr: Şifre alanını boş bıraktınız. Lütfen kullanıcı adı ve şifresini giriniz.

en: Sorry, wrong password.
tr: Yanlış şifre.

en: Bad relogin URL.
tr: Tekrar giriş için yanlış URL.

en: Unknown user.
tr: Bilinmeyen kullanıcı.

en: Empty user name. Please enter a user name.
tr: Boş kullanıcı adı. Lütfen bir kullanıcı adı seçiniz.

en: This user name already belongs to somebody else.
tr: Bu kullanıcı adı başka bir kullanıcı tarafından alınmıştır.

en: Passwords don't match!
tr: Girilen şifreler örtüşmüyor!

en: Please specify a password!
tr: Lütfen bir şifre giriniz!

en: Please provide your email address. If you loose your login information, you can get it by email.
tr: Lütfen e-posta adresinizi belirtiniz. Giriş bilgilerinizin kaybolması durumunda, bunları tekrar e-posta yoluyla alabilirsiniz.

en: This email already belongs to somebody else.
tr: Bu e-posta adresi başka bir hesap tarafından kullanılmakta.

en: The theme '%(theme_name)s' could not be loaded!
tr: '%(theme_name)s' teması yüklenemiyor!

en: User preferences saved!
tr: Kullanıcı özellikleri kaydedildi!

en: Default
tr: Öntanımlı

en: <Browser setting>
tr: <Tarayıcı ayarları>

en: Save
tr: Kaydet

en: Logout
tr: Çıkış

en: Create Profile
tr: Profil Yarat

en: Mail me my account data
tr: Hesap bilgilerimi postala

en: Name
tr: İsim

en: (Use FirstnameLastname)
tr: (AdSoyad kullanınız)

en: Password
tr: Şifre

en: Password repeat
tr: Şifre (Tekrar)

en: (Only when changing passwords)
tr: (Sadece şifre değiştirirken)

en: Email
tr: E-Posta

en: Preferred theme
tr: Tercih edilen tema

en: User CSS URL
tr: Kullanıcı CSS şablonu için URL

en: (Leave it empty for disabling user CSS)
tr: (Kullanıcı CSS seçeneğini etkisiz hale getirmek için boş bırakınız)

en: Editor size
tr: Editör boyutu

en: Time zone
tr: Zaman dilimi

en: Your time is
tr: Şu an saatiniz

en: Server time is
tr: Sunucu saati

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Preferred language
tr: Tercih edilen dil

en: General options
tr: Genel seçenekler

en: Quick links
tr: Hızlı bağlantılar

en: This list does not work, unless you have entered a valid email address!
tr: Geçerli bir e-posta adresi belirtmediğiniz sürece bu liste çalışmayacaktır!

en: Subscribed wiki pages (one regex per line)
tr: Kayıt olunan wiki sayfaları (satır başına tek bir regex)

en: No older revisions available!
tr: Eski revizyon bulunmamakta!

en: Diff for "%s"
tr: "%s" farkı

en: Differences between revisions %d and %d
tr: %d ve %d revizyonları arasındaki farklar

en: (spanning %d versions)
tr: (%d versiyon karşılaştırılıyor)

en: No differences found!
tr: Fark bulunamadı!

en: The page was saved %(count)d times, though!
tr: Sayfa zaten %(count)d kere kaydedilmiş!

en: (ignoring whitespace)
tr: (boşluk karakterleri gözardı ediliyor)

en: Ignore changes in the amount of whitespace
tr: (Boşluk karakteri miktarındaki değişiklikleri gözardı et)

en: General Information
tr: Genel Bilgi

en: Page size: %d
tr: Sayfa boyutu: %d

en: SHA digest of this page's content is:
tr: Sayfa içeriğinin SHA özeti:

en: The following users subscribed to this page:
tr: Listelenen kullanıcılar bu sayfaya kayıt olmuş:

en: This page links to the following pages:
tr: Bu sayfa şu sayfalara bağlantı göstermekte:

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: Diff
tr: Fark

en: Editor
tr: Editör

en: Comment
tr: Yorum

en: Action
tr: İşlem

en: view
tr: görüntüle

en: raw
tr: ham

en: print
tr: çıktı

en: revert
tr: geri al

en: Revert to revision %(rev)d.
tr: %(rev)d revizyonuna geri al.

en: edit
tr: düzelt

en: get
tr: getir

en: del
tr: sil

en: N/A
tr: Bilinmiyor

en: Revision History
tr: Revizyon Geçmişi

en: No log entries found.
tr: Kayıt girdisi bulunamadı.

en: Info for "%s"
tr: "%s" hakkında bilgi

en: Show "%(title)s"
tr: "%(title)s" başlığını göster

en: General Page Infos
tr: Genel Sayfa Bilgileri

en: Show chart "%(title)s"
tr: "%(title)s" grafiğini göster

en: Page hits and edits
tr: Sayfa ziyaret ve düzeltmeleri

en: You are not allowed to revert this page!
tr: Bu sayfayı gerek almak için yeterli izne sahip değilsiniz!

en: You are not allowed to subscribe to a page you can't read.
tr: Okuma iznine sahip olmadığınız bir sayfaya kayıt olmazsınız.

en: This wiki is not enabled for mail processing. Contact the owner of the wiki, who can either enable email, or remove the "Subscribe" icon.
tr: Bu wiki e-posta işlemleri için yapılandırılmadı.
    Lütfen bunun ile ilgili olarak wiki yöneticisi ile temas kurunuz ya da "Kayıt Ol" seçeneğini etkisiz hale getiriniz.

en: You didn't create a user profile yet. Select UserPreferences in the upper right corner to create a profile.
tr: Henüz bir kullanıcı profili oluşturmanız. Kullanıcı profili oluşturmak için kullanıcı özellikleri sayfasında yer alan profil yaratma seçeneğine tıklayınız.

en: You didn't enter an email address in your profile. Select your name (UserPreferences) in the upper right corner and enter a valid email address.
tr: Profiliniz için bir e-posta adresi belirtmediniz. Lütfen kullanıcı özellikleri kısmına geçerli bir e-posta adresi giriniz.

en: Your subscribtion to this page has been removed.
tr: Kaydolduğunuz sayfa üyeliğiniz kaldırılmıştır.

en: Can't remove regular expression subscription!
tr: Düzenli ifade kullanılarak girilen kayıtlar kaldırılamıyor!

en: To unsubscribe, go to your profile and delete this page from the subscription list.
tr: Kaydolduğunuz sayfa üyeliğinden çıkmak için profilinizde yer alan ilgili kısımdan bu sayfayı çıkarınız.

en: You have been subscribed to this page.
tr: Bu sayfaya üye oldunuz.

en: Required attribute "%(attrname)s" missing
tr: "%(attrname)s" niteleyicisi eksik kaldı

en: Submitted form data:
tr: Girilen form verisi

en: Search Titles
tr: Başlıkları Ara

en: Display context of search results
tr: Arama sonuçlarının içerik gösterimi

en: Case-sensitive searching
tr: Büyük-Küçük harf duyarlı arama

en: Search Text
tr: Katar Arama

en: Go To Page
tr: Sayfaya Git

en: Include system pages
tr: Sistem sayfalarını içer

en: Exclude system pages
tr: Sistem sayfalarını çıkar

en: Plain title index
tr: Düz başlık indeksi

en: XML title index
tr: XML başlık indeksi

en: Python Version
tr: Python Sürümü

en: MoinMoin Version
tr: MoinMoin Sürümü

en: Release %s [Revision %s]
tr: Sürüm %s [Revizyon %s]

en: 4Suite Version
tr: 4Suite Sürümü

en: Number of pages
tr: Sayfa sayısı

en: Number of system pages
tr: Sistem sayfası sayısı

en: Accumulated page sizes
tr: Toplanan sayfa sayısı

en: Entries in edit log
tr: Değişiklik kayıtlarındaki girdiler

en: %(logcount)s (%(logsize)s bytes)
tr: %(logcount)s (%(logsize)s bayt)

en: NONE
tr: YOK

en: Global extension macros
tr: Küresel geliştirilmiş makrolar

en: Local extension macros
tr: Yerel geliştirilmiş makrolar

en: Global extension actions
tr: Küresel geliştirilmiş işlemler

en: Local extension actions
tr: Yerel geliştirilmiş işlemler

en: Installed parsers
tr: Yüklü ayrıştırıcılar

en: Installed processors (DEPRECATED -- use Parsers instead)
tr: Ayrıştırıcılar

en: Disabled
tr: Etkisiz Halde

en: Enabled
tr: Etkinleştirilmiş

en: Lupy search
tr: Lupy arama

en: Please use a more selective search term instead of {{{"%s"}}}
tr: {{{"%s"}}} yerine daha seçici bir arama tümcesi kullanınız.

en: ERROR in regex '%s'
tr: '%s' katarında regex hatası

en: Bad timestamp '%s'
tr: Yanlış tarih bilgisi '%s'

en: Expected "=" to follow "%(token)s"
tr: "%(token)s" tümcesi için "=" karakteri girilmeliydi.

en: Expected a value for key "%(token)s"
tr: "%(token)s" anahtarı için yanlış değer

en: Wiki Markup
tr: Wiki Biçimleme

en: Print View
tr: Çıktı Görüntüsü

en: [%d attachments]
tr: [%d tane ek]

en: There are <a href="%(link)s">%(count)s attachment(s)</a> stored for this page.
tr: Sayfa için <a href="%(link)s">%(count)s tane ek</a> yer almakta.

en: Filename of attachment not specified!
tr: Ek için dosya adı belirtilmedi!

en: Attachment '%(filename)s' does not exist!
tr: '%(filename)s' eki bulunmamakta!

en: To refer to attachments on a page, use '''{{{attachment:filename}}}''', 
    as shown below in the list of files. 
    Do '''NOT''' use the URL of the {{{[get]}}} link, 
    since this is subject to change and can break easily.
tr: Sayfada yer alan eklere referans göstermek için '''{{{attachment:dosya}}}''' ifadesini kullanabilirsiniz. (Aşağıdaki örnekte gösterildiği gibi.)
    Kesinlikle URL ile birlikte gelen {{{[get]}}} değerini bağlantıda kullanmayın. Bu değişken rahatlıkla ayarlanabilir olduğundan ekin gösterdiği dosya yolunun kırılmasına neden olabilir.

en: No attachments stored for %(pagename)s
tr: %(pagename)s sayfası için ek bulunmamakta.

en: Edit drawing
tr: Çizimi değiştir

en: Attached Files
tr: Ekli Dosyalar

en: You are not allowed to attach a file to this page.
tr: Bu sayfaya ekte bulunmak için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: New Attachment
tr: Yeni Ek

en: An upload will never overwrite an existing file. If there is a name
    conflict, you have to rename the file that you want to upload.
    Otherwise, if "Rename to" is left blank, the original filename will be used.
tr: Dosya gönderimi, asla yer alan bir dosyanın üzerine yazılmasına olanak
    tanımayacaktır. Dosya adlarının örtüşmesi durumunda, göndermek
    istediğiniz dosya adını değiştirmelisiniz. Aksi halde "Yeniden Adlandır"
    alanının boş bırakılması durumunda gönderilmek istenen dosyanın gerçek
    adı kullanılacaktır.

en: File to upload
tr: Gönderilecek Dosya

en: Rename to
tr: Yeniden Adlandır

en: Upload
tr: Gönder

en: File attachments are not allowed in this wiki!
tr: Dosya ekleri bu wiki tarafından desteklenmemektedir.

en: You are not allowed to save a drawing on this page.
tr: Sayfa üzerinde çizim kaydetmek için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: No file content. Delete non ASCII characters from the file name and try again.
tr: Dosya içeriği boş. Dosya adında yer alan ASCII olmayan karakterleri silerek tekrar deneyiniz.

en: You are not allowed to delete attachments on this page.
tr: Sayfa üzerindeki ekleri silmek için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: You are not allowed to get attachments from this page.
tr: Sayfa üzerindeki eklere ulaşmak için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: You are not allowed to view attachments of this page.
tr: Sayfa üzerindeki ekleri listelemek için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: Unsupported upload action: %s
tr: Desteklenmeyen dosya gönderim işlevi: %s

en: Attachments for "%(pagename)s"
tr: "%(pagename)s" sayfa ekleri

en: Attachment '%(target)s' (remote name '%(filename)s') already exists.
tr: '%(target)s' adlı dosya eki zaten mevcut. (Dosyanın karşı taraftaki adı: '%(filename)s')

en: Attachment '%(target)s' (remote name '%(filename)s') with %(bytes)d bytes saved.
tr: '%(target)s' eki (%(bytes)d bayt) kaydedildi. (Dosyanın karşı taraftaki adı: '%(filename)s')

en: Attachment '%(filename)s' deleted.
tr: '%(filename)s' eki silindi.

en: Attachment '%(filename)s'
tr: Ek '%(filename)s'

en: Unknown file type, cannot display this attachment inline.
tr: Bilinmeyen dosya tipi. Ek doğrudan gösterilemiyor.

en: attachment:%(filename)s of %(pagename)s
tr: [[Verbatim(attachment:)]]%(filename)s of %(pagename)s

en: You are not allowed to delete this page.
tr: Bu sayfayı silmek için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: This page is already deleted or was never created!
tr: Bu sayfa daha önceden silindi ya da hiçbir zaman yaratılmadı!

en: Please use the interactive user interface to delete pages!
tr: Lütfen sayfa silmek için etkileşimli kullanıcı arayüzünü kullanınız.

en: Page "%s" was successfully deleted!
tr: "%s" sayfası başarı ile silindi!

en: Really delete this page?
tr: Bu sayfayı silmek istediğinize emin misiniz?

en: Delete
tr: Sil

en: Optional reason for the deletion
tr: İsteğe bağlı silinme nedeni

en: No pages like "%s"!
tr: "%s" adında bir sayfa yok!

en: Exactly one page like "%s" found, redirecting to page.
tr: "%s" adına benzer tek bir sayfa bulundu; oraya yönlendiriliyorsunuz.

en: Pages like "%s"
tr: "%s" sayfasına benzer sayfalar

en: %(matchcount)d %(matches)s for "%(title)s"
tr: "%(title)s" için %(matchcount)d sonuç: %(matches)s

en: Local Site Map for "%s"
tr: "%s" için Yerel Site Haritası

en: You are not allowed to rename pages in this wiki!
tr: Wiki üzerindeki sayfaları yeniden adlandırmak için yeterli izne sahip değilsiniz!

en: Please use the interactive user interface to rename pages!
tr: Lütfen sayfa adlarını değiştirmek için etkileşimli kullanıcı arayüzünü kullanınız.

en: Could not rename page because of file system error: %s.
tr: İlgili dosya sistemi hatası sebebiyle sayfa adlandırımı başarısız oldu! Hata: %s

en: Rename Page
tr: Sayfayı Yeniden Adlandır

en: New name
tr: Yeni ad

en: Optional reason for the renaming
tr: İsteğe bağlı yeniden adlandırma için yorum

en: '''A page with the name {{{'%s'}}} already exists.'''
    
    Try a different name.
tr: '''{{{'%s'}}} adından bir sayfa zaten mevcut.'''
    
    Başka bir ad deneyiniz.

en: (including %(localwords)d %(pagelink)s)
tr: (içerilen %(localwords)d %(pagelink)s)

en: The following %(badwords)d words could not be found in the dictionary of %(totalwords)d words%(localwords)s and are highlighted below:
tr: İlgili %(badwords)d·kelime sözlükteki %(totalwords)d·kelime arasından bulunamadı.

en: Add checked words to dictionary
tr: İşaretli kelimeleri sözlüğe ekle

en: No spelling errors found!
tr: İmla hatası bulunamadı!

en: You can't check spelling on a page you can't read.
tr: Okuma iznine sahip olmadığınız bir sayfa için imla denetimi gerçekleştiremezsiniz.

en: Title Search: "%s"
tr: Başlık Arama: "%s"

en: Full Text Search: "%s"
tr: Metin Arama: "%s"

en: Full Link List for "%s"
tr: "%s" için Bağlantı Listesi

en: Cannot create a new page without a page name.  Please specify a page name.
tr: Yeni bir sayfa yaratmak için bir sayfa adı belirtmeniz gerekmekte.

en: Invalid include arguments "%s"!
tr: Geçersiniz {{{include}}} argümanları: "%s"

en: Nothing found for "%s"!
tr: "%s" için sonuç bulunamadı.

en: Unsupported navigation scheme '%(scheme)s'!
tr: Desteklenmeyen tarama şeması: '%(scheme)s'

en: No parent page found!
tr: Komşu sayfa bulunamadı!

en: Slideshow
tr: Slayt Gösterimi

en: Start
tr: Başlat

en: Slide %(pos)d of %(size)d
tr: Slayt %(pos)d/%(size)d

en: No orphaned pages in this wiki.
tr: Wiki üzerinde yetim sayfa bulunmamakta.

en: No quotes on %(pagename)s.
tr: %(pagename)s sayfasında alıntı bulunmamakta.

en: Upload of attachment '%(filename)s'.
tr: '%(filename)s' ekinin gönderimi.

en: Drawing '%(filename)s' saved.
tr: '%(filename)s' çizimi kaydedildi.

en: %(hours)dh %(mins)dm ago
tr: %(hours)dh %(mins)dm önce

en: (no bookmark set)
tr: (imleç ayarlanmamış)

en: (currently set to %s)
tr: (şuanki değeri %s)

en: Delete Bookmark
tr: İmleç Sil

en: Set bookmark
tr: İmleç Ata

en: set bookmark
tr: imleç ata

en: [Bookmark reached]
tr: [İmlece ulaşıldı]

en: Markup
tr: İm

en: Display
tr: Göster

en: Filename
tr: Dosya Adı

en: You need to provide a chart type!
tr: Bir çizelge tipi belirtmek zorundasınız!

en: Bad chart type "%s"!
tr: Geçersiz çizerge tipi: "%s"

en: Download XML export of this wiki
tr: Bu Wiki'nin XML çıktısını indir

en: No wanted pages in this wiki.
tr: Wiki üzerinde aranan bir sayfa yer almamakta.

en: **Maximum number of allowed includes exceeded**
tr: **En fazla {{{include}}} ifadesi kullanım sayısı aşıldı**

en: **Could not find the referenced page: %s**
tr: **Referans gösterilen %s sayfası bulunamadı**

en: Create new drawing "%(filename)s"
tr: Yeni çizim oluştur: "%(filename)s"

en: Upload new attachment "%(filename)s"
tr: Yeni ek dosyası gönder "%(filename)s"

en: Edit drawing %(filename)s
tr: %(filename)s çizimini değiştir

en: Expected "%(wanted)s" after "%(key)s", got "%(token)s"
tr: "%(key)s" ardından "%(wanted)s" beklenmekte. Onun yerine "%(token)s" bulundu.

en: Expected an integer "%(key)s" before "%(token)s"
tr: "%(token)s" öncesi "%(key)s" tamsayısı beklenmekte.

en: Expected an integer "%(arg)s" after "%(key)s"
tr: "%(token)s" öncesi "%(arg)s" tamsayısı beklenmekte.

en: Expected a color value "%(arg)s" after "%(key)s"
tr: "%(token)s" öncesi "%(arg)s" renk değeri beklenmekte.

en: XSLT option disabled, please look at HelpOnConfiguration.
tr: XSLT seçeneği etkisiz halde.

en: XSLT processing is not available, please install 4suite 1.x.
tr: XSLT işlemcisi henüz desteklenmiyor, lütfen 4suite 1.x sürümünü yükleyiniz.

en: %(errortype)s processing error
tr: %(errortype)s işlem hatası

en: Views/day
tr: Gösterim/Gün

en: Edits/day
tr: Değişiklik/Gün

en: %(chart_title)s for %(filterpage)s
tr: %(filterpage)s için %(chart_title)s

en: green=view
    red=edit
tr: yeşil=gösterim
    red=değişiklik

en: date
tr: tarih

en: # of hits
tr: Ziyaret sayısı

en: Charts are not available!
tr: Çizimler etkisiz halde!

en: Page Size Distribution
tr: Sayfa Boyutu Dağılımı

en: page size upper bound [bytes]
tr: Sayfa boyutu üst sınırı [bayt]

en: # of pages of this size
tr: Belirtilen boyuttaki sayfa sayısı

en: User agent
tr: İstemci aracı

en: Others
tr: Diğer

en: Distribution of User-Agent Types
tr: Kullanıcı İstemci Araçlarının Dağılımı

en: Unsubscribe
tr: Üyelik İptali

en: Home
tr: Ev

en: [DELETED]
tr: [SİLİNDİ]

en: [UPDATED]
tr: [YENİLENDİ]

en: [NEW]
tr: [YENİ]

en: [DIFF]
tr: [FARK]

en: [BOTTOM]
tr: [ALT]

en: [TOP]
tr: [ÜST]

en: Click to do a full-text search for this title
tr: Bu başlık için metin araması gerçekleştirmek için tıklayınız

en: Clear message
tr: Mesajı temizle

en: last edited %(time)s by %(editor)s
tr: En son %(time)s tarihinde %(editor)s tarafından değiştirildi.

en: last modified %(time)s
tr: En son %(time)s tarihinde değiştirildi.

en: Search:
tr: Arama:

en: Text
tr: Metin

en: Titles
tr: Başlıklar

en: More Actions:
tr: Diğer İşlevler:

en: Show Raw Text
tr: Ham Metin Gösterimi

en: Show Print View
tr: Baskı Önizleme

en: Delete Cache
tr: Önbelleği Temizle

en: Attach File
tr: Attachments

en: Delete Page
tr: Sayfayı Sil

en: Show Like Pages
tr: Benzer Sayfaları Göster

en: Show Local Site Map
tr: Yerel Site Haritası

en: Do
tr: Gerçekleştir

en: Show Parent
tr: Komşu Listesi

en: Immutable Page
tr: Değiştirilemez Sayfa

en: Show Changes
tr: Değişiklikleri Göster

en: Get Info
tr: Bilgi Edin

en: Show %s days.
tr: %s günlük göster.

en: EditText
tr: MetniDüzenle

en: Immutable page
tr: Değiştirilemez sayfa

en: Or try one of these actions:
tr: Ya da bu işlevlerden birini deneyin:

en: Page
tr: Sayfa

en: Trail
tr: Kuyruk

en: User
tr: Kullanıcı

en: Sorry, can not save page because "%(content)s" is not allowed in this wiki.
tr: Üzgünüz! Sayfa "%(content)s" içeriğine izin verilmediğinden dolayı kaydedilemiyor.

en: Line
tr: Çizgi

en: Deletions are marked like this.
tr: Silme işlemleri bu şekilde işaretleniyor.

en: Additions are marked like this.
tr: Eklemeler bu şekilde işaretleniyor.

en: Connection to mailserver '%(server)s' failed: %(reason)s
tr: '%(server)s' e-posta sunucusuna bağlanılamadı: %(reason)s

en: Mail sent OK
tr: E-posta gönderildi.

en: FrontPage
tr: AnaSayfa

en: RecentChanges
tr: Yenilikler

en: TitleIndex
tr: BaslikIndeksi

en: WordIndex
tr: KelimeIndeksi

en: FindPage
tr: SayfaBul

en: SiteNavigation
tr: SiteTaramasi

en: HelpContents
tr: YardimKonulari

en: HelpOnFormatting
tr: YardimBicimHakkinda

en: UserPreferences
tr: KullaniciOzellikleri

en: WikiLicense
tr: WikiLisansi

en: MissingPage
tr: KayipSayfalar

en: Mon
tr: Pzt

en: Tue
tr: Salı

en: Wed
tr: Çrş

en: Thu
tr: Prş

en: Fri
tr: Cuma

en: Sat
tr: Cmtsi

en: Sun
tr: Paz

en: AttachFile
tr: Attachments

en: DeletePage
tr: SayfaSil

en: LikePages
tr: BenzerSayfalar

en: LocalSiteMap
tr: YerelSiteHaritasi

en: RenamePage
tr: SayfaAdlandir

en: SpellCheck
tr: ImlaDenetimi
